Ana Sayfa | Dünya | Turk Gay Club Basın Açıklaması

Turk Gay Club Basın Açıklaması

Editör:
Font boyutu: Decrease font Enlarge font
Turk Gay Club Basın Açıklaması Turk Gay Club Basın Açıklaması

Son günlerde TurkGayClub LGBTİ topluluğuna karşı gerçekleştirilmekte olan karalama kampanyası ve tehditlerle ilgili basın açıklamasıdır.

Turk Gay Club olarak bizlerin, Türkiye Cumhuriyeti'nde bir arada yaşayan tüm etnik kökenlere olduğu gibi Kürt etnisitesine olan duruşumuz da aşikardır; hiçbir dönemde, Kürt düşmanlığı yapmamız veya Kürt karşıtı ırkçı söylemlerde bulunmamız gibi bir durum söz konusu olamaz. Bu konudaki tavrımızın kamuoyu tarafından net bir şekilde bilinmesini ve anlaşılmasını isteriz. Bu tür ırkçı söylemlerin, ülkenin birliği ve bölünmez bütünlüğüne hizmet etmeyen bir tutum olacağı zaten aklıselim herkes tarafından kolaylıkla görülebileceği gibi, mesnetsiz bir iftiradan da ileriye gitmediği de ortadadır.

Aynı şekilde ırkçılık karşıtı duruşumuzdaki bu kararlılık, Kürtçülük üzerinden gerçekleştirilen ayrıştırıcı ve bölücü terör eylemlerine karşı göstermiş olduğumuz duruşumuzda da net bir şekilde görülebilir. Gerek Twitter hesabımızdaki söylemlerimizde gerekse de paylaştığımız haberlerin sunumunda takındığımız tavırda bu alenidir. Bizlere karşı başlatılan karalama kampanyası ve bunun ileri boyutu olan tehdit mesajlarına rağmen, bölücülük karşıtı bu duruşumuzun değişmeyeceği bilinmelidir.

Turk Gay Club, etnisite gözetmeksizin Türk ulusu olarak beraber kardeşçe yaşama sevdasından aldığı kudretle her türlü tehdide göğüs gerecektir. Hiçbir siyasi parti veya siyasi örgütten direktif veya yardım almayacağı gibi üçüncü bir siyasi oluşumun da sözcülüğüne soyunmayacak ve kendi inandıkları uğruna yolunda emin adımlarla yürümeye devam edecektir.

LGBTİ hakları konusunda mücadele eden bazı çevrelerden de bizlere karşı başlatılmış olan karalama kampanyasıyla ilgili olarak, içine düştükleri akıl tutulması halinden dolayı üzüntü duyduğumuzu belirtmek isteriz. Kavimcilikten beslenen sözde "hak mücadelesi" adı altında hizmet ettikleri bölücü örgütlerden medet ummaları gerçekten LGBTİ hareketi açısından utanç verici bir tablo halini almıştır.

Turk Gay Club olarak bu hazin tablonun içine çekilmeye çalışılsak da aşağılama ve küçümseme yoluyla yaptıkları baskılara rağmen dik duracak ve hiçbir ayrım gözetmeksizin Türkiye üzerindeki tüm LGBTİ bireylerin haklarını savunmayı sürdüreceğiz. Yaşasın Türkiye, yaşasın Türkiye LGBTİ'leri!

Turk Gay Club Yönetimi

 

Subscribe to comments feed Yorumlar (44 gönderilen)

avatar
Marlie 11/04/2015 15:57:44
tout à fait d’accord sur le fait qu’on est humain et que c’est plutot normal qu’on pense à nous même à travers ça. mais pas sûr que l’on soit ceux qui aient le plus façonné la terre. les algues ont changé la composition de l’air, les coquillage ceux du sol surement bien plus profondément qu’on ne le fera jamais, parce-que leur action s’étend sur des durées qui dépasse de loin l’espérance de vie des mammifères sueirépurs.enfin le fait de s’etre créé une histoire ne nous différencie des autres que selon notre critère. si le critère ultime serait de survivre le plus longtemps (c’est un exemple) on est vraiment super nul, les bactéries nous dosent grave.
avatar
Jose 11/04/2015 21:59:30
Yes he has a quite superb body,<a href="http://rooobre.com"> epxcet</a> for the Hitler tache which is slightly off-putting [!]. If you go just by his body though then he certainly ticks all the boxes. The name Jeff Turk was quite well-known in the porn community wasnt it; maybe hes passed away in the intervening years like a lot of them.
avatar
Patsy 02/01/2017 21:50:28
I have discovered some significant things through your website post. One other subject I would like to say is that there are lots of games out there designed especially for preschool age youngsters. They include things like pattern acceptance, colors, family pets, and shapes. These often focus on fariziamilation in lieu of memorization. This makes little ones engaged without feeling like they are studying opserfd.
avatar
Marilee 03/01/2017 07:24:31
You've really captured all the <a href="http://ylwkzxkno.com">esinsteals</a> in this subject area, haven't you?
avatar
Cherlin 04/01/2017 18:59:54
Your cranium must be proeicttng some very valuable brains. http://jajbvzdncpr.com vvnjtqkiwgl [link=http://cpewvgzt.com]cpewvgzt[/link]
avatar
Kalyn 05/01/2017 01:30:52
Dag nabbit good stuff you <a href="http://ucnyyan.com">whireersnapppps!</a>
avatar
Ally 05/01/2017 07:07:27
My probelm was a wall until I read this, then I smashed it. http://ilpvcolsgmb.com rcjymphz [link=http://nvmwcdtzqd.com]nvmwcdtzqd[/link]
avatar
aicidocacagu 14/03/2017 19:50:48
http://without-prescription-buyretin-a.net/ - without-prescription-buyretin-a.net.ankor <a href="http://doxycycline100mgbuy.com/">doxycycline100mgbuy.com.ankor</a> http://cialistadalafillowest-price.net/
avatar
oviebnowu 14/03/2017 20:17:03
http://without-prescription-buyretin-a.net/ - without-prescription-buyretin-a.net.ankor <a href="http://doxycycline100mgbuy.com/">doxycycline100mgbuy.com.ankor</a> http://cialistadalafillowest-price.net/
avatar
unerile 14/03/2017 20:19:02
http://without-prescription-buyretin-a.net/ - without-prescription-buyretin-a.net.ankor <a href="http://doxycycline100mgbuy.com/">doxycycline100mgbuy.com.ankor</a> http://cialistadalafillowest-price.net/
1 2 3 4 5 next toplam: 44 | görüntülenen: 1 - 10

Yorumda bulunun

  • Bold
  • Italic
  • Underline
  • Quote

Lütfen resimde gördüğünüz kodu girin:

Captcha
  • Bir arkadaşa gönder Bir arkadaşa gönder
  • Yazdırılabilir sürüm Yazdırılabilir sürüm
  • Düz metin Düz metin

Etiketler:

Bu makale için etiket yok

Bu makaleyi oylayın

0
Powered by Vivvo CMS v4.6