Ana Sayfa | Türkiye | Kadın Cinayetleri Protesto Edildi

Kadın Cinayetleri Protesto Edildi

Editör:
Font boyutu: Decrease font Enlarge font
Mersin'de Kadın Cinayetleri protesto edildi Mersin'de Kadın Cinayetleri protesto edildi

Mersin Kadın Platformu ve Demokratik Özgür Kadın Hareketi üyeleri, artan kadın cinayetlerine dikkat çekmek amacı ile eylem yaptı.

İştar Kadın Danışmanlık Merkezi Basın Danışmanı Roza Yaruk, kadınların her gün cinayet, tecavüz ve şiddet adı altında katledildiğini söyledi.

BDP İl binası önünde toplanan çoğunluğunu kadınların oluşturduğu yaklaşık 100 kişilik grup, ellerinde 'Kadına yönelik şiddete hayır', 'Kadın katliamına son' yazılı dövizler taşıyarak, 'Erkek vuruyor, devlet susuyor', 'Yasta değil, isyandayız' sloganları attı.

100 metre ileride bulunan Aile Ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İl Müdürlüğü binası önüne kadar yürüyen grup, bir süre Türkçe ve Kürtçe slogan attıktan sonra basın açıklaması yaptı.

Polisin de güvenlik önlemi aldığı eylemde grup adına basın açıklaması yapan Roza Yaruk, katillerin devletin yasalarından ve toplumsal gericilikten aldığı güçle öldürmeye yada öldürmeye teşebbüse devam ettiğini belirterek, şöyle dedi:

"20 Aralık'ta Mersin'de E.E eşinin uyuşturucu, gasp bataklığını ortaya koymak istediği için evliliği boyunca sistematik işkenceye maruz kaldı ve intihar ettiği beyan edilerek 7'nci kattan atılarak katledildi.

27 Aralık'ta Adana'da İ.K. 6 ay önce boşandığı eşinin kollarını kesti ve onu vahşice katletmek istedi. 8 Ocak'ta Adıyaman'ın Tahta ilçesinde H.K intihar etti denilerek katledildi. 10 Ocak'ta Urfa'da Z.A eşi tarafından bıçak ile katledildi.

12 Ocak'ta Siirt'te 12 yaşında evlendirilen K.E intihar etti denilerek katledildi. Mersin'de N.İ. eşi tarafından 30 yerinden bıçaklandı. Tarsus'ta H.D. adliye bahçesinde 13 yerinden bıçaklandı."

Yarık ayrıca, medya, erkek egemen yargısı, iktidarın politika ve uygulamaları, kurum ve kişiler kanalı ile kadına şiddetin açıkça meşrulaştırıldığını de iddia etti.

 

Subscribe to comments feed Yorumlar (7 gönderilen)

avatar
Lerato 11/04/2015 21:50:38
Kim inanir , ihanatr edip karavani yakmislar..Bunu nasil kapatacaklar? , buda almanyada yabancilara karsi islenmis suclar gibi devlet mekanizmasinda eriyip yok olucak.Almanya dunyanin en guclu polis teskilatina sahip ulkesi, cunku guvenlik ile ilgili yatirimlar kucuk olan ordu yerine polis teskilatina gizli servislerine vede yardim amacli kuruslara(ulusal ,uluslararasi)olup tamamen arastirma amacli olan kesimlere yonlendirilmis. boyle bir durumda devletin haberdar olmamasi imkansiz birsey.olay acik ama neden ..
avatar
Arif 14/04/2015 16:17:08
Ben daha 13 yaşınday dım iki adam beni bi inşaatın ie7inde zorla ırzıma gee7tiler ve her aleti kalktığında beni orda becerdiler. Ben <a href="http://cqpkrzfsqkv.com">sekarn</a> daha 13 yaşındaydım daha parlak bi şeydim vede bu yf6ne eğilimim yoktu şimdi ise tam bi sex makinası oldum kadın lardan iyi muamele yapan bi gay oldum. Hatta evde yanlızken kadın kıyafetleri ile dolaşan makyaj yapan gittike7e kadınlaşan biri oldum aleti de bana uydu artık e7ok nadir kalkıyor zaten o olaydan sonra sanki bfcyfcmedi 1o cm de kaldı. Yok gibi artık netten tanıştığım erkeklerle parklarda cafelerde orda burda bana baka erkeklerin malzemesi oldum. Bazen para ile bile yapıyorum ihtiyacım olmadığı halde isterseniz size e7ok olay var ama ilgine7lerinden size daha sonra yazarım .
avatar
Libby 02/01/2017 21:31:32
good review, though it seems to have a lot more poeiitvss than negatives and still only received a 3&#8230;i would have thrown an extra short in there and made it 3.5
avatar
Cami 03/01/2017 07:24:20
<a href="http://mummzuz.com">Plnseiag</a> to find someone who can think like that
avatar
Lyza 04/01/2017 18:59:50
That's way the besstet answer so far! http://mmorcdhwykg.com sfjpuvybf [link=http://jocwsnh.com]jocwsnh[/link]
avatar
Jazlyn 05/01/2017 01:30:47
Stay <a href="http://mwgiuj.com">infmorative,</a> San Diego, yeah boy!
avatar
Kailan 05/01/2017 07:07:26
Wow, your post makes mine look feeelb. More power to you! http://avrhwupry.com bewxbvwaihq [link=http://pnurjzijz.com]pnurjzijz[/link]
toplam: 7 | görüntülenen: 1 - 7

Yorumda bulunun

  • Bold
  • Italic
  • Underline
  • Quote

Lütfen resimde gördüğünüz kodu girin:

Captcha
  • Bir arkadaşa gönder Bir arkadaşa gönder
  • Yazdırılabilir sürüm Yazdırılabilir sürüm
  • Düz metin Düz metin

Etiketler:

Bu makale için etiket yok

Bu makaleyi oylayın

0
Powered by Vivvo CMS v4.6